[AKTUALNOŚCI]

R22 przejmuje SeoFabrykę

February 12, 2018
Poznańska Grupa R22, poprzez spółkę H88, kontynuuje zakupy. Właśnie nabyła gdyńską SeoFabrykę – firmę koncentrującą się na usługach SEO i SEM – stanowiącą ważny składnik usług dodanych świadczonych w segmencie hostingu. W wyniku transakcji spółka zyskuje nie tylko nowych odbiorców usług związanych z marketingiem w wyszukiwarkach, ale także kompetencje, dzięki którym będzie mogła jeszcze efektywniej realizować wewnętrznie zadania dla wszystkich marek z grupy.

SeoFabryka realizuje obecnie ok. 2 mln zł przychodu rocznie, obsługując kilkuset zadowolonych klientów. Wysokiej klasy specjaliści dbają o widoczność klientów w wyszukiwarce Google w oparciu o kilka tysięcy słów kluczowych. Dzięki przejęciu przez H88 pojawiają się istotne efekty synergiczne, z których korzystają praktycznie wszyscy interesariusze.

Przejmowany biznes zyskuje dostęp do ogromnej infrastruktury sieciowej i serwerowej, mogąc łatwo korzystać z wielu klas adresowych IP (w grupie R22 znajduje się także operator telekomunikacyjny Oxylion S.A.) , co stanowi istotny element tego rodzaju działalności.

SeoFabryka zyskuje też możliwość efektywnego oferowania swoich usług wszystkim klientom hostingowym w Grupie. Wszystkie marki Grupy R22 zyskują natomiast możliwość korzystania z bardzo wysokich kompetencji w zakresie SEM/SEO, jakie zostają „nabyte” w tej transakcji.

„Wyzwania związane ze skutecznym i efektywnym marketingiem w wyszukiwarkach stale rosną. Wierzymy, że tego rodzaju transakcja wychodzi naprzeciw wymaganiom stale zmieniających się uwarunkowań rynkowych w tym zakresie.” – mówi Prezes Zarządu R22 S.A. Jakub Dwernicki.

To kolejna udana akwizycja Grupy R22 w ostatnim czasie. Spółka w minionym kwartale przejęła Linuxpl i Futurehost, a zaraz po emisji akcji nabyła krakowskiego hostera KEI.PL. Warto w tym miejscu zauważyć, że – jak widać – doświadczenie zdobyte w przejmowaniu firm hostingowych – procentuje także na innych polach.