[AKTUALNOŚCI]

Nowoczesna technologia napędza biznes cyber_Folks: 30% organicznego wzrostu w Q3 2023!

November 14, 2023

- Za nami udany kwartał, który przyniósłcałej Grupie istotny wzrost, co jest wyraźnie widoczne w wynikach finansowychna koniec września. Tylko w trzecim kwartale skorygowana EBITDA r/r wzrosła o30 proc. - osiągając poziom 36,2 mln zł, a zysk netto przekroczył 16,8 mln zł.To trzykrotnie więcej w porównaniu do wyniku za trzeci kwartał ub. roku. Wartozaznaczyć, że od początku okresu porównawczego do dziś nie dokonaliśmy żadnychprzejęć, więc rekordowy kwartał to zasługa wyłącznie wzrostu organicznego – mówiJakub Dwernicki, prezes zarządu cyber_Folks.

 

Narastająco, od początku roku,przychody Grupy cyber_Folks wyniosły ponad 347 mln zł, czyli o 24 proc. więcejw porównaniu do analogicznego okresu ub. roku. Zysk netto wzrósł z 22,8 mln złdo 50,6 mln zł (122 proc. wzrostu), a skorygowana EBITDA wzrosła o 43 proc. –do 102,8 mln zł.

 

- Mamy ogromne kompetencje w obszarachoperacyjnych, w których działamy: obecności w Internecie, automatyzacji biznesui w obszarze komunikacji. Jesteśmy pierwszym wyborem dla klientów, którzy ceniąsobie kompleksowe kompetencje i zrozumienie prowadzenia biznesu online, a wszczególności sektora e-commerce. W tym roku jeszcze mocniej stawiamy na rozwójwłasnych rozwiązań. Podstawą naszej silnej pozycji na rynku jest podążanie zazmianami, analizowanie trendów i tworzenie nowoczesnych produktów – dodaje Jakub Dwernicki.

 

Od kilku miesięcy dostępny jest kreatorsklepu internetowego _Stores, dzięki któremu klienci w kilku prostych krokachstworzą swój własny sklep internetowy. Produkt szybko się rozwija i z miesiącana miesiąc zyskuje co raz więcej klientów. W samym październiku pozyskalirpśmyponad 100 nowych sklepów internetowych. Obecnie cyber_Folks pracuje nad nowymiproduktami, które wykorzystują potencjał sztucznej inteligencji w automatyzacjipracy i obecności w Internecie małych i średnich firm.

 

W lipcubr. nastąpiła finalizacja procesu połączenia R22 oraz cyber_Folks. Celemutworzenia jednego silnego brandu jest m.in. kompleksowa odpowiedź na potrzebyinwestorów i klientów oraz uproszczenie struktury Grupy. Obecnie z usługcyber_Folks korzysta ponad 350 tys. klientów w ponad 100 krajach.

 

Wpaździerniku cyber_Folks, jako pierwsza polska firma technologiczna notowana naGPW, uruchomiła Program Korzyści dla Inwestorów. To działanie ma zwiększyćzaangażowanie obecnych akcjonariuszy i klientów. Uczestnicy Programu otrzymająszereg korzyści, w tym między innymi zniżki na usługi czy dostęp do bezpłatnegomonitoringu SEO i strony www.

- Zmiana nazwy na cyber_Folks orazuruchomienie programu korzyści dla Inwestorów to strategiczne działania,pokazujące w jakim obszarze działań chcemy się koncentrować. Chcemy budowaćsilną markę i silne relacje z interesariuszami Grupy. Od wielu lat pokazujemy,że można bardzo dynamicznie rosnąć, a jednocześnie zarabiać przy tym pieniądzei wypłacać je inwestorom. Niezmiennie chcemy dzielić się z naszymiakcjonariuszami zyskiem w postaci regularnej dywidendy. We wrześniu br.września do akcjonariuszy trafiło z tego tytułu ponad 13 mln zł. Co rokuzwiększamy tę kwotę. – mówi Robert Stasik, wiceprezes zarządu cyber_Folks.