[AKTUALNOŚCI]

Grupa R22, właściciel marki cyber_Folks, przejmuje Zenbox

September 30, 2021

Grupa R22, właściciel marki cyber_Folks, umacnia pozycję w zakresie usług hostingowych i sprzedaży domen. Dzięki akwizycji Zenbox, Grupa zyska dodatkowe 22,7 tys. klientów hostingowych i 35,8 tys. obsługiwanych domen. Wartość transakcji to 18 mln zł.

– Zenbox wyróżnia się pro-klienckim podejściem do prowadzenia biznesu oraz wysoką jakością obsługi klienta. Idealnie koresponduje to z wartościami marki cyber_Folks, która jest partnerem dla klientów i ich przewodnikiem w świecie online. – komentuje Jakub Dwernicki, prezes R22.

Zenbox dynamicznie rośnie, poprawiając wyniki finansowe. W 2020 r. wynik EBITDA wzrósł 2-krotnie do 1,5 mln zł, przy 6,7 mln zł przychodów.

– Systematycznie umacniamy pozycję na rynku e-commerce. Jako cyber_Folks świadczymy usługi dla ponad 30 tys. sklepów internetowych w Polsce i ponad 10 tys. w Rumunii i Chorwacji. Jednocześnie rozwijamy portfolio usług dla sklepów internetowych i w zakresie cyfryzacji biznesu. Przejecie Zenbox to kolejny krok zmierzający do wykorzystania potencjału tego rynku. – dodaje Jakub Dwernicki.