Grupa R22 z mocnymi wynikami po I kwartale 2023: 32% wzrost przychodów i 48% wzrost EBITDA

Grupa R22 notuje kolejny bardzo dobry kwartał. Od stycznia do marca 2023 r. skonsolidowane przychody ze sprzedaży wzrosły o 32 proc. r/r osiągając poziom 110,5 mln zł. W tym czasie wynik EBITDA wyniósł 31,6 mln zł (+48 proc. r/r), a zysk netto osiągnął wartość 14,1 mln zł (+43 proc. r/r).

wyniki grupy
Powiązane produkty
Odkryj nasze produkty w akcji

Rozwijaj swoją stronę i biznes z pomocą narzędzi cyberfolks. Sprawdź, jak nasze produkty mogą ułatwić Ci codzienną pracę online.

Zobacz więcej

Grupa R22 notuje kolejny bardzo dobry kwartał. Od stycznia do marca 2023 r. skonsolidowane przychody ze sprzedaży wzrosły o 32 proc. r/r osiągając poziom 110,5 mln zł. W tym czasie wynik EBITDA wyniósł 31,6 mln zł (+48 proc. r/r), a zysk netto osiągnął wartość 14,1 mln zł (+43 proc. r/r). Na dynamiczny rozwój Grupy wpłynęły głównie segmenty cyber_Folks oraz CPaaS. Grupa wdraża i rozwija nowe produkty, zwiększając jednocześnie swój globalny zasięg oraz dywersyfikuje klientów, których obsługuje już 344 tysiące w ponad 100 krajach.

26 czerwca br. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy podejmie decyzje o wysokości wypłaty dywidendy za2022 rok oraz podejmie decyzje o połączeniu R22 ze spółką cyber_Folks.

 – W I kwartale br. kontynuowaliśmy mocny trend wzrostu działalności operacyjnej, co jest widoczne w wynikach finansowych. Zawdzięczamy to głównie wzrostowi organicznemu dwóch głównych segmentów: cyber_Folks i CPaaS. EBITDA tego ostatniego tylko od stycznia do marca 2023 wyniosła blisko 18 mln zł, co oznacza ponad 70 proc. wzrost r/r. Tak wysoka dynamika to w dużej mierze zasługa wzrostu sprzedaży na rynkach globalnych pod marką MailerLite, która tylko marcu bieżącego roku pozyskała ponad4 tys. nowych klientów – mówi Jakub Dwernicki, prezes zarząduR22.

W2022 roku R22 pochwaliła się rekordowymi wynikami: Grupa wypracowała ponad 392,1 mln zł przychodów netto ze sprzedaży (+32,2 proc. r/r), skorygowana EBITDA osiągnęła wartość prawie 103,6 mln zł (34 proc. r/r). Rekordowa może okazać się także wysokość dywidendy. Zarząd spółki rekomendował wypłatę w wysokości 0,93 zł na jedną akcję. Łączna wartość dywidendy może wynieść 13,19mln zł. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą Akcjonariusze podczas Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia zwołanego na 26 czerwca 2023 r. Tego dnia Akcjonariusze zdecydują również o połączeniu R22 SA z cyber_Folks SA. Działanie ma na celu przede wszystkim uproszczenie struktury Grupy oraz komunikacji zewnętrznej obu podmiotów dla klientów i inwestorów.

-cyber_Folks jest dziś bardziej rozpoznawalną marką na rynku klienckim niż R22, a R22 jest popularniejsza na rynku inwestycyjnym. Naszym celem jest uproszczenie struktury Grupy i stworzenie podmiotu kompleksowego – atrakcyjnego zarówno dla klientów, jak również dla inwestorów. W mojej ocenie synergia tych dwóch silnych marek złączonych w jedną spółkę sprawi, że zyskamy jeszcze więcej odbiorców i będziemy mocniej widoczni na rynku kapitałowym. – komentuje Jakub Dwernicki.

W pierwszym kwartale br. zysk EBITDA segmentu cyber_Folks wzrósł czysto organicznie o ponad 23 proc. r/r i wyniósł blisko 15 mln zł. Jednocześnie marka bardzo mocno inwestuje w rozwój technologiczny i poszerzanie oferty dla istniejącej bazy ponad 250 tys. klientów cyber_Folks.

–Podążamy za najnowszymi trendami, niektóre z nich współtworzymy. Wprowadziliśmy do naszej oferty nowe funkcjonalności. W I kwartale br. cyber_Folks uruchomił –prawdopodobnie pierwszy w Europie – kreator nazw domen oparty o AI. Obecnie, aż37 proc. domen nabywanych przez naszych klientów stanowią te zasugerowane przez nasz system AI– dodaje Jakub Dwernicki.

Oprócz rozwoju produktowego Grupa mocno koncentruje się na rozwoju międzynarodowym, zwiększając globalny zasięg i dywersyfikację klientów. Ekspansję zagraniczną Grupy silnie wspiera Profitroom, którego sprzedaż zagraniczna wzrosła w I kwartale 2023 roku o ponad 70 proc. r/r.

GrupaR22 ma wysoką zdolność do długoterminowego generowania wysokiej nadwyżki gotówki. Konwersja EBITDA na przypływy pieniężne z działalności operacyjnej wyniosła ponad 100 proc.

– Biorąc pod uwagę obecny poziom długu i gotówki widzimy, że dług netto w relacji do EBITDA jest na bezpiecznym poziomie. W I kwartale br.  odnotowaliśmy spadek długu netto o 22,1 mln zł w stosunku do poziomu długu netto na koniec 2022.  Szacujemy, że jeszcze w bieżącym roku powinien spaść poniżej poziomu 2x EBITDA – mówi Robert Stasik, CFO w Grupie R22.

R22 od początku obecności na GPW regularnie dzieli się zyskiem z akcjonariuszami. Wzeszłym roku spółka wypłaciła ponad 10 mln zł dywidendy. Polityka dywidendowa spółki zakłada wypłatę minimum 30 proc. skonsolidowanego zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej, który w 2022 r. wyniósł24 mln zł.

Prezentacja

Raport kwartalny