[AKTUALNOŚCI]

Vercom z Grupy R22 bliżej debiutu na GPW

December 30, 2020

Należąca do notowanej na GPW grupy technologicznej R22 spółka Vercom SA złożyła prospekt do zatwierdzenia przez Komisję Nadzoru Finansowego. Debiut planowany jest na I półrocze 2021 r. Vercom jest jednym z wiodących dostawców technologii umożliwiającej integrację i automatyzację różnych kanałów komunikacji elektronicznej na polskim rynku. W 2020 r. Vercom rozpoczęła międzynarodowy rozwój, który chce kontynuować w kolejnych latach w oparciu o działania organiczne oraz akwizycje.

Rozwiązania oferowane przez Vercom obejmują specjalistyczne narzędzia, pozwalające ich użytkownikom na skuteczną i efektywną kosztowo komunikację z własnymi klientami. Spółka jest jednym z liderów polskiego rynku usług komunikacji oferowanych w modelu CPaaS (Communication Platform as a Service). Z jej usług korzystają zarówno małe i średnie firmy, jak i duże przedsiębiorstwa jak IKEA, Rossmann, czy InPost. Na przełomie września i października br. Vercom zrealizował pierwszą zagraniczną akwizycję – lidera czeskiego rynku komunikacji SMS.

– Zgodnie z zapowiedziami kontynuujemy proces upublicznienia spółki Vercom. Spółka jest jednym z liderów polskiego rynku i kontynuuje dynamiczny rozwój skali działalności i wyników finansowych. Debiut Vercom na warszawskiej giełdzie możliwy jest już w I półroczu 2021 r. To dobry moment na jeszcze większe usamodzielnienie się spółki i przyspieszenie międzynarodowego rozwoju. – mówi Jakub Dwernicki, prezes R22.

W grupie R22 grupa Vercom reprezentuje segment CPaaS (Communication Platform as a Service), który za ostatnie 12 miesięcy zakończonych 30 września 2020 r. wygenerował 96,0 mln zł przychodów oraz 23,1 mln zł EBITDA. R22 posiada 70,51% udziału w kapitale zakładowym Vercom.

– Rośniemy bardzo dynamicznie od ponad dekady, a wiodąca pozycja na polskim rynku pozwala nam spojrzeć dalej na rynki zagraniczne. Akwizycja ProfiSMS to pierwszy, duży krok w kierunku międzynarodowej ekspansji. Podstawą jest rozwój organiczny, zarówno rozwój oferty produktowej na obecnych rynkach, jak i budowa pozycji w kolejnych krajach. Nie wykluczamy jednak przejęć, które dzięki obecności na giełdzie będą łatwiejsze. – komentuje Krzysztof Szyszka, prezes Vercom.

Grupa ProfiSMS to lider czeskiego rynku transakcyjnej i marketingowej komunikacji SMS. Grupa aktywnie działa również na rynku słowackim. Grupa zakłada rozwój na wskazanych rynkach dzięki optymalizacji oferty w oparciu o autorskie rozwiązania Grupy, w tym w szczególności dosprzedaż usług komunikacji obejmujących kanały e-mail oraz push.

– Jako Grupa R22 chcemy kontynuować dynamiczny rozwój i międzynarodową ekspansję zarówno w segmencie hostingu, jak i CPaaS. Upublicznienie Vercom umożliwi spółce łatwiejszy dostęp do finansowania, zwiększy jej transparentność i wiarygodność. Liczymy też na uwolnienie wartości Vercom dzięki samodzielnej obecności na giełdzie. Wierzymy w dalszy rozwój grupy Vercom i po IPO nie zamierzamy zmieniać struktury Grupy R22. – dodaje Jakub Dwernicki.

Prospekt po jego zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego zostanie opublikowany na stronie internetowej Spółki.

***

Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie promocyjny (reklama) i w żadnym wypadku nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Prospekt będzie jedynym prawnie wiążącym dokumentem zawierającym informacje o Vercom S.A. („Spółka”) i jej grupie kapitałowej. Prospekt jest przedmiotem postepowania ws. jego zatwierdzenia prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego. Zostanie opublikowany, zgodnie z obowiązującymi przepisami, niezwłocznie po decyzji Komisji Nadzoru Finansowego o jego zatwierdzeniu.