[AKTUALNOŚCI]

Vercom z Grupy R22 bliżej debiutu na GPW

December 30, 2020
[PL]

Należąca do notowanej na GPW grupy technologicznej R22 spółka Vercom SA złożyła prospekt do zatwierdzenia przez Komisję Nadzoru Finansowego. Debiut planowany jest na I półrocze 2021 r. Vercom jest jednym z wiodących dostawców technologii umożliwiającej integrację i automatyzację różnych kanałów komunikacji elektronicznej na polskim rynku. W 2020 r. Vercom rozpoczęła międzynarodowy rozwój, który chce kontynuować w kolejnych latach w oparciu o działania organiczne oraz akwizycje.

Rozwiązania oferowane przez Vercom obejmują specjalistyczne narzędzia, pozwalające ich użytkownikom na skuteczną i efektywną kosztowo komunikację z własnymi klientami. Spółka jest jednym z liderów polskiego rynku usług komunikacji oferowanych w modelu CPaaS (Communication Platform as a Service). Z jej usług korzystają zarówno małe i średnie firmy, jak i duże przedsiębiorstwa jak IKEA, Rossmann, czy InPost. Na przełomie września i października br. Vercom zrealizował pierwszą zagraniczną akwizycję – lidera czeskiego rynku komunikacji SMS.

– Zgodnie z zapowiedziami kontynuujemy proces upublicznienia spółki Vercom. Spółka jest jednym z liderów polskiego rynku i kontynuuje dynamiczny rozwój skali działalności i wyników finansowych. Debiut Vercom na warszawskiej giełdzie możliwy jest już w I półroczu 2021 r. To dobry moment na jeszcze większe usamodzielnienie się spółki i przyspieszenie międzynarodowego rozwoju. – mówi Jakub Dwernicki, prezes R22.

W grupie R22 grupa Vercom reprezentuje segment CPaaS (Communication Platform as a Service), który za ostatnie 12 miesięcy zakończonych 30 września 2020 r. wygenerował 96,0 mln zł przychodów oraz 23,1 mln zł EBITDA. R22 posiada 70,51% udziału w kapitale zakładowym Vercom.

– Rośniemy bardzo dynamicznie od ponad dekady, a wiodąca pozycja na polskim rynku pozwala nam spojrzeć dalej na rynki zagraniczne. Akwizycja ProfiSMS to pierwszy, duży krok w kierunku międzynarodowej ekspansji. Podstawą jest rozwój organiczny, zarówno rozwój oferty produktowej na obecnych rynkach, jak i budowa pozycji w kolejnych krajach. Nie wykluczamy jednak przejęć, które dzięki obecności na giełdzie będą łatwiejsze. – komentuje Krzysztof Szyszka, prezes Vercom.

Grupa ProfiSMS to lider czeskiego rynku transakcyjnej i marketingowej komunikacji SMS. Grupa aktywnie działa również na rynku słowackim. Grupa zakłada rozwój na wskazanych rynkach dzięki optymalizacji oferty w oparciu o autorskie rozwiązania Grupy, w tym w szczególności dosprzedaż usług komunikacji obejmujących kanały e-mail oraz push.

– Jako Grupa R22 chcemy kontynuować dynamiczny rozwój i międzynarodową ekspansję zarówno w segmencie hostingu, jak i CPaaS. Upublicznienie Vercom umożliwi spółce łatwiejszy dostęp do finansowania, zwiększy jej transparentność i wiarygodność. Liczymy też na uwolnienie wartości Vercom dzięki samodzielnej obecności na giełdzie. Wierzymy w dalszy rozwój grupy Vercom i po IPO nie zamierzamy zmieniać struktury Grupy R22. – dodaje Jakub Dwernicki.

Prospekt po jego zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego zostanie opublikowany na stronie internetowej Spółki.

***

Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie promocyjny (reklama) i w żadnym wypadku nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Prospekt będzie jedynym prawnie wiążącym dokumentem zawierającym informacje o Vercom S.A. („Spółka”) i jej grupie kapitałowej. Prospekt jest przedmiotem postepowania ws. jego zatwierdzenia prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego. Zostanie opublikowany, zgodnie z obowiązującymi przepisami, niezwłocznie po decyzji Komisji Nadzoru Finansowego o jego zatwierdzeniu.